Rataj Bioflor akváriumi növényekhez 150ml
Univerzális műtrágya az egészséges és szép akváriumi növényekért, amely kiegyensúlyozott mikro- és makroelemek keverékét tartalmazza. A Bioflor műtrágyának köszönhetően a növény optimális tápanyagokat kap a szép színű, erős levelekhez és gyors növekedéshez.
Az egészséges növény gyökérkiválasztásokat és algicidokat termel, amelyek jelentősen támogatják a baktériumok aktivitását és korlátozzák a algák növekedését. Ezért az algák jól növekvő növényeken nem fordulnak elő, vagy legfeljebb korlátozott mértékben a kevésbé aktív, régebbi növényi részeken. A növények megfelelő gondozása, amely a CO2, tápanyagok mennyiségének optimalizálására és a megfelelő fény spektrum használatára épül, alapvető megelőzés az algák ellen!
Az egészséges növény megfelelő biológiai körülményeket teremt a halak számára. A halak aktívak, szépen színezettek és egészségesek lesznek.
A Bioflor műtrágya előnyei
- Gyorsabb és egészségesebb növekedés a növények számára.
- A növények "újjáélednek" és jobban szaporodnak.
- Mikro- és makroelemek olyan formákban, amelyeket a növények készségesen és gyorsan felszívnak.
- A műtrágya nem befolyásolja a víz pH-értékét.
- Élénk színű növények.
- Hatékonyabb fotoszintézis folyamat.
Adagolás
10 ml BIOFLOR-t adagolunk 20 l akváriumi vízhez. Ha a Fe tartalom kevesebb mint 0,3 mg/l, akkor hetente egyszer adagoljuk, a vas koncentrációját rendszeresen mérjük az optimális érték eléréséig. Frissen alapított akváriumokat maximum 14 naponta hnojíme. Hosszabb ideje működő akváriumokat elegendő havonta egyszer trágyázni. A trágyázás előtt szükséges körülbelül 1/4 víz cseréje az akváriumban.
A műtrágya optimális hatásához szükséges a pH érték 6,3 - 6,8 között tartása az akváriumi vízben, a víz UT (karbonát keménység) szerint. Az optimális pH-t az Acidon készítmény alkalmazásával vagy CO2 adagolásával érhetjük el az akváriumba.

Iratkozzon fel a hírlevélre